WEBINAR: POTRZEBY DZIECI I MŁODZIEŻY Z NEURORÓŻNORODNOŚCIĄ

24 kwietnia 2024 godz. 18:00 – 19:30

Dnia 24 kwietnia 2024 roku odbył się kolejny webinar z cyklu „Odporność psychiczna”. Poruszyliśmy temat specyfiki pracy z dziećmi i młodzieżą z neuroróżnorodnością. Porozmawialiśmy o potrzebach i specyfice rozwojowej dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz zaburzeniami z kręgu ADHD, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru edukacyjnego.


Webinar można obejrzeć tutaj – link.Naszymi Ekspertkami były:
 

Elżbieta Satryjan – Oligofrenopedagog, neurologopeda. Doświadczenie w terapii indywidualnej, konsultowaniu rodzin oraz diagnostyce osób ze spektrum autyzmu zdobyte w specjalistycznej Poradni dla osób z autyzmem Effatha oraz w placówkach edukacyjnych. Jest konsultantką AAC. Wykładowczyni na studiach podyplomowych na kierunku neurologopedia. Posiada duże doświadczenie w terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zajmuje się również diagnozą i terapią neurologopedyczną osób z FASD.

Magdalena Sabik – Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (w trakcie certyfikacji). Prowadzi szkolenia w nurcie Pozytywnej Dyscypliny, Certyfikowane kursy Szkoły Rodziców i Wychowawców, warsztaty kompetencji wychowawczych w oparciu o Porozumienie bez Przemocy oraz Playful Parenting L. Cohena. Jako pedagog specjalny i terapeuta od wielu lat zajmuje się wspieraniem rodzin w budowaniu relacji. Prowadząca autorskie kursy na temat wychowania. Właścicielka Akademii Relacji, która ma wspierać rodziców i wychowawców.