WEBINARIUM: WAKACJE OD STRESU

13 czerwca 2023 godz. 18:00 – 19:30

Szkoła a zwłaszcza koniec roku szkolnego, egzamin ósmoklasisty, przejście do nowej szkoły to dla wielu dzieci duży stres. Jak sobie z tym radzić ? Jak pomóc dzieciom ? A to nie jedyne sytuacje, które obciążają emocje naszych dzieci. To kolejny z cyklu webinariów poświęconych odporności psychicznej i jej składowym. Za nami odcinek 4., pt. „WAKACJE OD STRESU”. Podczas webinaru rozmawialiśmy na temat stresu i radzenia sobie z nim wśród dzieci i młodzieży. Czy dzieci i młodzież przeżywają inne stresy niż dorośli? Czy to prawda, że nie radzą sobie z wyzwaniami życia codziennego? I wreszcie – jak wspierać młodych ludzi w poszukiwaniu skutecznych technik radzenia sobie?

Webinar można obejrzeć tutaj – link.


Naszymi Ekspertkami były:

Agnieszka Fusińska-Korpik – Doktor nauk społecznych, psycholog, psychoterapeuta, w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Pracownik badawczo-dydaktyczny Katedry Psychiatrii Wydziału Lekarskiego KAAFM. Kierownik Ośrodka Edukacji, Badań i Rozwoju Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie. Koordynator programów profilaktyki zdrowia psychicznego skierowanych do różnych grup rozwojowych.

Barbara Choroniewska – psycholog, w trakcie studiów podyplomowych w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, bogate doświadczenie w pracy z dziećmi czy to Specjalistycznej Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i w Poradni dla Dzieci z Autyzmem (Effatha). Trener w ramach realizacji programu „Ty decydujesz jak reagujesz” w obu dotychczasowych edycjach.